KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 12224509
*
nr 1222 4509
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Grafiskt blad, Marin. Signerad, daterad 1899. Motivet: 23x31 cm
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 20:38:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 19:11:04
1
200 kr
10/12 20:23:32
2
150 kr
10/12 20:23:32
1
200 kr (Budbetjänt)
10/12 20:33:27
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Läs mer om Carl Locher
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl locher danmark dansk dansk design danska danskt europa fartyg fartygsporträtt grafiskt blad marin norden skandinavien skandinavisk
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Carl Locher
nr 1222 4509
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Grafiskt blad, Marin. Signerad, daterad 1899. Motivet: 23x31 cm
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 19:11:04 | 1 | 200 kr |
10/12 20:23:32 | 2 | 150 kr |
10/12 20:23:32 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
10/12 20:33:27 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död pÃ¥ Skagen 1915.Läs mer om Carl Locher
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl locher danmark dansk dansk design danska danskt europa fartyg fartygsporträtt grafiskt blad marin norden skandinavien skandinavisk
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49